top of page

O nás

Názov PROVOCO vznikol od slova provokovať. A vlastne za 10 rokov našej existencie sa na tom nič nezmenilo - stále radi provoc-ujeme a to dobrým a zapamäteľným dizajnom v prvom rade. Sme toho názoru, že pokiaľ sa vám podarí niekoho vyprovocovať, tak ste na správnej ceste k tomu. aby si vás zapamätal. A to je veľmi dôležité, hlavne v dnešnej dobe, kedy sme doslova zaplavení značkami.

Dizajn  robíme srdcom,
aby sme sa mohli dotknúť srdca druhých.

"Dizajn nie je len o tom, ako vec vyzerá, je najmä o tom ako vec funguje."

Steve Jobs

Dovolíme si ešte tento výrok doplniť o naše pozorovanie: Dizajn je o tom, ako sa cítite, keď prídete do kontaktu so značkou, produktom, spoločnosťou alebo službou. Ako sa cítia vaši zákazníci, viete to?


Zopár zaujímavých neurofaktov:

90 %

našich rozhodnutí robíme na základe emócií 

(Damasio, 2005)

95 %

nákupných rozhodnutí robíme podvedome 

(Zaltman, 2003)

93 %

komunikácie, ktorá predáva správu ďalej, je neverbálna 

(Mehrabian, 1981)

Na základe neurovýskumu môžeme teda konštatovať, že 90% značky tvoria emócie. Značka je spôsob, akým ju vníma verejnosť alebo zákazník. A teda či sa niekto rozhodne alebo nerozhodne pre váš produkt (službu) záleží na výsledkoch neverbálnej komunikácie.

Prečo si vybrať nás?

Sme špecializované grafické štúdio, ktoré vyniká v tvorbe brandov (značiek), dizajnu a komunikačných stratégií.  Baví nás budovať neodolateľné značky, ktoré majú tendenciu stať sa časom Lovebrandom a navodzujú pozitívny pocit. Dizajnom  tvoríme emocionalitu a srdce vašej značky čím môžete získať značnú konkurenčnú výhodu.

mh_pic.png

Marián Hrčka
Dizajnér a zakladateľ

Pre koho sme už robili?

Banky
Poisťovne
Klenoty
Developeri
Mobilný operátor
Odevné značky

Kozmetické značky
Vývoj software 
Pivovary
Rádio

Konkrétne referencie neuvádzame zo zmluvných a etických dôvodov.

Sme presne to, čo potrebujete aby sme boli. Môžeme byť len grafické štúdio, ale môžeme sa stať aj vašim strategickým marketingovým partnerom. Ponúkame vám 10 rokov našich skúseností na rôznych projektov pre najväčšie firmy na Slovensku aj v Českej republike.

PROVOCO je malé grafické štúdio, kde slovo "malé" znamená: veľký potenciál + orientácia na kvalitu. Dizajn + technológie. Značky + marketing. Revolúcia + evolúcia. Spoľahlivosť + kreativita. Provokácia + edukácia. A čokoľvek medzitým ...

Investíciu do kvalitného dizajnu a tvorby firemnej indentity, považujem za investíciu so zaručenou návratnosťou. Provoco je pre nás roky prvou voľbou pri návrhu dizajnu,grafík a funkčnej kreatívy. Vysoko profesionálny, ľudský a odborný prístup. Jednoznačne najlepšie grafické štúdio na Slovensku. 

Lucián Rexa, MBA

REXA & ROMAN PARTNERS

Behance          Dribbble         GDPR

© 2012-2022 PROVOCO

bottom of page